17.06.2024
Elva sport. Elva vald

Elva Südaööjooksu rekordid ja võitjad!

14. juunil toimus järjekorras viies Elva Südaööjooks, mis tõi kokku jooksusõpru üle kogu Eesti. Üritus algas tund enne südaööd ja pakkus osalejatele meeldejäävaid hetki ning uusi rekordeid.

10 km distantsil püstitas Julius Muriuki Wahome uue rajarekordi ajaga 31.21. Parima eestlasena lõpetas teisel kohal Rauno Laumets ajaga 31.51. Kolmanda koha saavutas Ralf Kivil ajaga 34.00. Naiste arvestuses võitis Lily Luik ajaga 37.51, teise koha sai Anneli Ratassepp ajaga 38.58 ja kolmandaks tuli Anni Kingsepp ajaga 39.52. Eriauhinna ja Komorebi Cafe 100-eurose kinkekaardi võitis Lilian Ariva, kes lõpetas täpselt südaööl ajaga 00.00,01.

Kokku osales 10 km jooksudistantsil 394 ja kõnnidistantsil 188 osalejat. Lisaks osales virtuaaljooksul 131 ja lastejooksul rekordilised 252 last, kokku 965 osalejat. Kõik osalejad said kaela unikaalse ööliblikaga medali, mille kujundas Priit Verlin.

Ürituse korraldamisel ilmnesid mõned kitsaskohad. Lastejooksude diplomid said otsa, kuna osalejaid oli ootamatult palju. Samuti lõppes A. Le Coqi vesi põhidistantsil otsa, jättes valikusse vaid alkoholivaba õlle. Korraldajad vabandavad ebamugavuste pärast ja lubavad järgmisel aastal paremat ettevalmistust.

Täname kõiki osalejaid, toetajaid, vabatahtlikke ja Kaitseliidu Tartu maleva Elva malevkonna liikmeid, kes aitasid ürituse edukalt läbi viia.

Elva Südaööjooksu tulemused on leitavad SIIT.

Kuni 21. juunini saab Marathon100 lehel anda ürituse kohta tagasisidet, täpsemalt SIIT.

Järgmine Elva Südaööjooks toimub 13. juunil 2025. aastal.