11.03.2020
Talimängud

Elva vald näitas 36. Eesti omavalitsuste talimängudel häid tulemusi!

Traditsioonilisel üritusel osales üldse kokku ligi 1400 sportlast 50. omavalitsusest!

Omavalitsuste üldkokkuvõttes saavutas Elva 10. koha. Rohkem kui 8000-elanikuga valdade arvestuses tubli 7. koha.

Elva sportlased võistlesid murdmaasuusatamises, meeste korvpallis, lauatennises, males, kabes, ujumises ja juhtide võistluses. Meeste korvpallis jäi seekord ülinapilt laeks vaid eelturniir ning põhiturniirile ei pääsetud.

Hoolimata lumevaesele talvele osales murdmaasuusatamises 325 inimest.

Elva valda esindas raskel 2km Tehvandi rajal N45 vanuseklassis Eve Jaeske, kes saavutas tubli 5. koha! Eve kaotas võitjale 14 sekundit. Kokku osales N45 vanuseklassis 21 naist.

N35 vanuseklassis sõideti 2 x 2km ringi. Elva valda esindas Eveli Saue, kes pani selle võistluse kinni! Eveli edastas lähimat konkurenti 6,1 sekundiga.

Meeste arvestuses sõideti rasket rada lausa 4 korda ja kokku 8km. Elvat esindas Priit Viks. Priidu kommentaar oli järgmine:”Mitu aastat tagasi sai tegelikult juba lõpparve tehtud. Lahtisõite teha ei jõudnud kuna ala toimumine selgus lumepuuduse tõttu päris hilja. Alustasin ettevaatlikult ja rahulikult. Vaikselt möödusin konkurentidest ja lõpus jäi natuke võidust puudu. Rada sai lihtsalt läbi.” Priit lõpetas võimsa 2. kohaga, kaotades esikohale 10 sekundiga! Kokku osales meeste arvestuses lausa 43. sportlast.

M40 arvestuses esindas Elva valda samuti 8km distantsil Ilmar Vähi, kes saavutas 22 võistleja hulgas korraliku 12. koha!

Teatesuusatamises sai tulemuse kirja 25 naiskonda ja 27 meeskonda.

Naiskondade arvestuses Elvale – 15. koht! Naiskond esindasid Grete Jaeski, Eve Jaeski ja Eveli Saue.

Meeskondade arvestuses Elvale – 5. koht! Meeskonda esindasid Kristo Tuvi, Priit Viks ja ankrumehena Roland Lessing!

Priit Viks

Eveli Saue

Roland Lessing

Pildil naiste teate võistkond. Eve Jaeski, Grete Jaeski ja Eveli Saue.

Pildil meeste teate võistkond. Kristo Tuvi, Roland Lessing ja Priit Viks.

Ilmar Vähi.

Ujumises võisteldi kolmel distantsil ja teateujumises. Pinevas võistluses kujunes esikolmik järgmiseks: 1. Rae vald, 2. Jõhvi vald, 3. Elva vald!

100m vabalt Meeste arvestuses võitis 1. koha Cevin Anders Siim! 4. kohale ujus ennast Alex Artur Märtmaa. Veteranide arvestuses tuli Rain Kesperi 6. kohale! Tüdrukute arvestuses ujus endale tubli 5. koha Grete Tsäro! Naiste arvestuses Getriin-Marii Lessing hea tulemus ja 4. koht! Nais veteranid N35 arvestuses Anne Pirn saavutas 10. koha!

100 m rinnuli Meeste arvestuses Elva vallale 2 kõrget kohta 2. Cevin Anders Siim ja 5. Alex Artur Märtmaa. Veteranide M40 arvestuses ujus ennast tublile 8. kohale Rain Kesperi! Tüdrukute arvestuses 2004 ja nooremad vanuseklassis Grete Tsärole 6. koht! Naistes võitis pronks medali Getriin-Marii Lessing! N35 Anne Pirn 8. koht!

100 m selili Meeste arvestuses tegi taaskord puhta töö Cevin Anders Siim! Samamoodi 4. kohale tuli tubli Alex Artur Märtmaa! Tüdrukute arvestuses Elva valda esindas Grete Tsäro ja seekord tulemuseks kõrge 5. koht. Naiste vanuseklassis Getriin-Marii Lessing taaskord hästi ujutud ja tubli 4. koht. Anne Pirn saavutas selili distantsil veteranide arvestuses 6. koha.

4 x 50 m Segateadet ujusid Cevin Anders Siim, Alex Artur Märtmaa, Grete Tsäro ja Getriin-Marii Lessing. Suurepärase tulemuse said kirja meie ujujad ning tasuks 2. koht!

Pildil vasakul Elva teate võistkond: Alex Artur Märtmaa, Getriin-Marii Lessing, Grete Tsäro ja Cevin Anders Siim.

Pildil Elva ujujad Alex Artur Märtmaa, Anne Pirn, Rain Kesperi, Cevin Anders Siim, Getriin-Marii Lessing.

Lauatennises osales 23 5-liikmelist võistkonda. Aseri Vabaajakeskuses toimunud võistlusel esindasid Elva valda: Kristo Frei, Aarne Põder, Aaro Põder, Viktoria Kirpu ja Lisanna Põder. Kaks päeva 18. asetusega võistlustulle läinud Elva valla võistkond oli esimese päeva järel head hoogu näidanud ja trügis esikümne poole. Teisel päeval mängud nii hästi ei õnnestunud, kuid tasuks siiski kõrgem koht kui asetus ja 16. koht!

Pildil lauatennise võistkond vasakult Kristo Frei, Viktoria Kirpu, Lisanna Põder, Aarne Põder ja Aaro Põder.

Kabes osales 24 võistkonda. Elva kabe võistkonda kuulusid: Kaido Raidla, Timo Tambet, Rudolf Paap, Anna Lütsepp ja Grete Lõuke! Elva kabe oli esimese päeva järel teises kümnes. Kuid suurepärast mängu teisel päeval näidanud võistkond tõusis teisel päeval esikümnesse ja saavutas suurepärase 10. koha!

Pildil keskendunud kabevõistkond: vasakult Kaido Raidla, Timo Tambet, Anna Lütsepp, Rudolf Paap, Grete Lõuke.

Males liigutati samuti nuppe kahel päeval ja võistkondi osales kokku 21! Elvat esindas: Andri Arula, Priit Värv, Aalo Põvvat, Ainar Tropp ja Katriin Lütsepp. Kuna Elva raskekahurvägi kes Tartumaa MV 3. koha saavutas osaleda ei saanud, siis tõid kastanid tulest välja teised mängijad. Näiteks ootamatult leidis ennast male lauatagant Elva valla spordikomisjoni juht Priit Värv. Kes mängis südikalt ja osutas vastupanu kõrget reitingutega mängijatele. Teist päeva 19. kohalt alustanud malevõistkond tüüris lõpuks ennast 17. kohale.

Pildil Elva malevõistkond vasakult alt Katriin Lütsepp, Ainar Tropp. Ülevalt vasakult Aalo Põvvat, Priit Värv, Andri Arula.

Juhtide võistlus koosnes kolmest alast: robootika, sise(nuti)orienteerumine ja taekwon-dos. Elva valla au kaitses Maano Koemets, kes 8000+ elanikuga valdade konkurentsis tuli 3. kohale!

Pildil juhib robotit takistusrajal Maano Koemets.

Eesti omavalitsuste talimängud korraldas Eestimaa Spordiliit Jõud koostöös Viru-Nigula vallavalitsuse ja Lääne-Virumaa Spordiliiduga.

Elva valla spordijuhi Madis Šumanovi kommentaar:”Täname südamest kõiki sportlasi! Rõõm on näha, kuidas omavalitsused on võtnud hingeasjaks oma sportlaste väljundi andmisel pingutama. Organisatoorse poole pealt leidub kenasid näiteid, kuidas kõik on hästi paigas ja sportlased saavad keskenduda vaid oma tegemiste peale. Sellist joont hakkab hoidma ka Elva vald! Edasi on plaanis samamoodi sportlastele pakkuda häid tingimusi majutuse, toitlustuse ja transpordi näol. Nii saab sportlane anda nautides enda parim ja teha häid tulemusi. Talimängude tagasiside Elva valda esindanud sportlastelt on väga hea olnud. Järgmised omavalitsuste mängud on suvel Paides, 11.-12.07.2020. Spordialad: kergejõustik, meeste võrkpall, naiste võrkpall, jalgrattakross, orienteerumine, petank, mälumäng, tennis, köievedu, discgolf ja juhtide võistlus. “