21.09.2019

Neljapäeval peeti Elva spordihoone sarikapidu

Neljapäeval, 19. septembril peeti Elva spordihoone sarikapidu ning katuselt toodi ära pärg, mis tähistab ehitustööde jõudmist järku, kus hoone on saavutanud oma kõrguse.

Elva vallavanem Toomas Järveoja ütles, et Elvas on spordihoonet kaua oodatud, kuna seni ei ole olnud võimalik Elva Gümnaasiumi õpilastel sportida nüüdisaegsetes ruumides. „Kindlasti oodatakse spordihoonet ka kogu vallas, sest see annab kõikidele lastele ja ka täiskasvanutele võimalusi aktiivseks eluviisiks,” lisas ta.

Vallavanem avaldas lootust, et uus spordihoone aitab kohalike sportlaste edus olulist rolli mängida. „See on ka võimalus korraldada just Elvas uusi spordivõistlusi ja laagreid,” lisas ta. Vallavanem tänas nii projekteerijat, arhitekti kui ka ehitajat ja kõiki teisi, kes on spordihoone ehitusse panustanud.

KRC Ehituse juhatuse liige ja ehitusjuht Taavi Sinijärv ütles, et ehitustööd on graafikus. „Praegu käib välisseinte ja katusekonstruktsiooni ehitus, samuti on alustatud teede ja platside ehitusega ning rajatud on välistrassid,” lisas Sinijärv.

Sel aastal seisavad veel ees hoone klaasgalerii ühendamine olemasoleva koolimajaga ning väljaulatuva konsoolse hooneosa ehitus, kus hakkab olema jooksuraja start. Ehitusjuht ütles veel ka, et talveks tuleb saada hoone veetihedaks ja hoone karp täiesti kinni.

„Kui vaatame suurt pilti, siis on ehitustööd kulgenud seni plaanipäraselt, kuid seoses lisa geoloogilise uuringu tellimisega selgus, et hoone alla jääb turbakiht,” kirjeldas Sinijärv. Koostöös tublide projekteerijate, väliste asjatundjate ning tellijaga lahendati ettenägematu takistus, lisas ta.

Elva spordihoone ehitustööd algasid selle aasta mais ning hoone valmimistähtaeg on 30. juuni 2020.

Ehitatava hoone suurus on 4000 ruutmeetrit, esimesele korrusele on planeeritud suur spordisaal koos riietus- ja administreerimisruumidega. Hoone teisel korrusel hakkavad paiknema jõusaal, aeroobika- ja treeningsaalid, 60 m jooksurada ning kaugus- ja kõrgushüppeala.

Spordihoone teisele korrusele on planeeritud ka siserõdu soojendusjooksuks ning pealtvaatajatele kasutamiseks. Spordihall on ühendatud koolimajaga galerii abil.

Elva spordihoone projekteerimis- ja ehitusleping sõlmiti selle aasta veebruaris riigihankel osalenud edukaima pakkujaga, KRC Ehitus OÜ-ga. Spordihoone maksumus on kokku ligi 4,7 miljonit eurot.

Lisainfo:

Mikk Järv, abivallavanem mikk.jarv@elva.ee või tel 517 0306

Taavi Sinijärv, KRC Ehituse juhatuse liige ja ehitusjuht taavi.sinijarv@krc.ee