22.11.2019
Tallinna Sparta Spordiklubi

Elva noored jõutõstjad osalesid Eesti Meistrivõistlustel

Tallinnas Sparta spordiklubis peeti 26.-27. oktoobril Eesti meistrivõistlused klassikalises jõutõstmises, mis olid ühtlasi katsevõistlused EM-ile pääsemiseks. „Kohal on Eesti parimad,“ lubas Eesti Jõutõsteliidu president Kaido Leesmann. 

Elvat esindasid kolm SK Jõusport noort – Janeli Aan, Kadi Kertu Elias ja Henri Rüga. Janeli tõi koju oma vanuseklassi ja kaalukategooria Eesti meistritiitli kogusummaga 150 kg, absoluutarvestuses kuulub talle noorte vanuseklassis kolmas koht. Kadi Kertu tegi suurepärase tulemuse ning kogusummaga 243 kg tuli oma vanuseklassi Eesti meistriks. Lisaks saavutas teise koha nii noorte absoluutarvestuses kui ka kaalukategoorias -57 kg avatud klassis. Kadi Kertu nimele kuulub nüüdsest tema vanuseklassi uus Eesti rekord kükis -93 kilogrammi. Henri Rüga saavutas kogusummaga 352,5 kg noorte arvestuses neljanda koha.

Elva noori jõutõstjaid treenivad SK Jõuspordi treenerid Mihkel Ruut ja Peeter Aan. Ühtlasi proovis jõudu ka oma treener Mihkel Ruut, kes saavutas kogusummaga 580 kg (kükk 207,5, lamades surumine 127,5 ja jõutõmme 245) juuniorite vanuseklassis – 93kg II koha ja avatud klassis IV koha.

Absoluutarvestuses võitis mullu naistest Ave Tüür ja meestest Siim Rast. Jõutõstmise meistrivõistlusi korraldab Eesti Jõutõsteliit kaks korda aastas. Sügisesed võistlused on klassikalises stiilis ehk spetsiaalse tugivarustuseta (surumissärk, küki- ja tõmbetrikood, põlvesidemed). Lubatud on vaid vöö, randmesidemed ja põlvesoojendused, mis ei anna tulemusele midagi juurde.

Võime olla uhked oma Elva noorte üle, tulemused on suurepärased ning annavad hoogu ainult juurde, et järgmistel võistlustel veelgi rohkem kilosid liigutada.

Lisainfo:

http://powerlifting.ee/

https://www.facebook.com/JousportSK/