28.10.2020
Tartu Ülikooli Spordihoone

SK Jõusport osales EMV klassikalises jõutõstmises

Möödunud nädalavahetusel, 23.-24. oktoobril, toimusid Tartu Ülikooli Spordihoones Eesti Meistrivõistlused klassikalises jõutõstmises, kus olid mõõtu võtmas ka Jõuspordi sportlased.

Võistlused toimusid avatud klassis ehk puudusid vanusekategooriad. Reedel olid võistlustules naised ja SK Jõuspordi klubi esindasid 6 naist. Kaalukategoorias -57 kg saavutas Kadi Kertu Elias 5. koha ning püstitas uued Eesti noorte rekordid: kükk 102,5 kg, jõutõmme 132,5 kg ja kogusumma 287,5 kg.

Kaalukategoorias -63 kg võistlesid Liia Nilp ja Janeli Aan (võistluste noorim naine, 15-aastane), kes saavutasid vastavalt 6. ja 7. koha.
Kaalukategoorias -72 kg võistlesid Kaire Elias, kes saavutas 7. koha ja Aljona Perk, kes tuli 8. kohale.
Kaalukategoorias 84+ kg tuli Ana-Lina Perk Eesti meistriks tehes ühtlasi ka kaks uut Eesti rekordit: kükk 150,5 kg, mis on nii juunioride kui ka avatud klassi Eesti rekord ning lamades surumises uus juunioride rekord 77,5 kg.

Laupäeval olid võistlemas Jõuspordi noormehed. -59 kg kaaluvate meeste hulgas saavutas Sander Aan (võistluste noorim meesosaleja, 13-aastane) 2. koha ning kaalukategoorias -83 kg tuli Henri Rüga 6. kohale. Lisaks noormeestele võtsid omavahel mõõtu ka Jõuspordi treenerid Mark Kihu ja Mihkel Ruut kaalukategoorias -93 kg. Võistlus oli tasavägine ning alles viimane jõutõmme oli otsustav ning tõi Mark´ile edu Mihkli ees. Mark tõi koju pronksmedali ja Mihkel jäi seekord neljandaks.

Suurepärastele etteastetele aitasid kindlasti palju kaasa võistlejate treeningkaaslased, kes ise võistlustules ei olnud, aga olid omadele kaasa elamas.

Lisainfo:
SK Jõusport Facebook
SK Jõusport kodulehekülg