18.03.2021
Elva miljon, Elva vald

VALI MEIE VALD | Elva vald kogub maagilist miljonit – igaüks saab sellesse panustada!

Elva 2021. aasta Euroopa spordilinnaks ristimine päädis pöörase väljakutsega – koguda aasta lõpuks kokku miljon aktiivselt liigutud kilomeetrit. 

Foto: Jaak Jänes

Elva valla spordijuht Madis Šumanov selgitab, et maagilise miljoni kogumise mõtteni viisid koroonapiirangud – üritusi korraldada ei olnud võimalik, kuid inimeste soov liikuda oli suur. „Kevadel täitusid matkarajad sadade inimestega, sest kõik soovisid keerulises olukorras end värskes õhus laadida. Kuna koroonaviirus ei ole veel taandunud, tekkiski mõte pakkuda inimestele võimalus koguda kilomeetreid ja et sealjuures oleks olemas ka võistluslik moment,“ seletab ta.  

Nii kohalikud kui ka külalised on oodatud Elva valda jalutama, jooksma, rattaga või rulluiskudega sõitma või muul kondimootoril toimivatel viisidel liikuma. „Elva miljon annab igaühele olenemata vanusest võimaluse panustada oma liikumisega ükskõik mis ajal ja ükskõik mil viisil selle ägeda eesmärgi täitumisse. Oluline on siinkohal ainult see, et sinu liikumine algaks või lõpeks Elva vallas,” lisab ta. Nii võib näiteks alustada rattasõiduga Elvas ja sõita Nõkku või Tartusse välja või vastupidi. 

Miljoni kilomeetri täitumiseks tasub kirja panna kõik liikumised. „Näiteks jalutate ühe Arbi järve ringi, lähete poodi, matkate või läbite lihtsalt mingit lühikest vahemaad – ka siis tasub alati Strava äpp tööle panna või oma kilomeetrid kirja panna. Selleks, et jõuaksime aasta lõpuks miljoni kilomeetrini, on oluline iga meeter,” sõnab Šumanov. 

Parim viis läbitud kilomeetrite salvestamiseks ja Elva miljonisse panustamiseks on kasutada Strava äppi. „Äpi kasutamine on tasuta, seal tuleb klubide alt leida üles Elva miljon, liituda sellega, minna liikuma ning oletegi osa ühise miljoni kogumisest,” kirjeldab spordijuht. Kõik need, kes ei kasuta nutitelefoni, saavad oma kilomeetrid panna kirja ka veebivormile või helistades.  

Spordijuhi sõnul ühildub Strava äpp mugavalt ka spordikellaga. „Seega kõik sportlased, kes kasutavad pigem oma liikumise salvestamiseks spordikella, saavad samuti mugavalt meie aktsioonist osa võtta. Kõik vajalikud juhendid leiab Elva miljoni kodulehelt,” lisab ta. 

Elva vald loosib kõikide osalejate ja aktiivsemate liikujate vahel aasta jooksul välja ka erinevaid auhindu. „Samuti on sel aastal plaanis korraldada erinevaid üritusi ja kilomeetrite kogumisega seotud päevi, mil premeerime kindlasti aktiivsemaid osalejaid põnevate auhindadega,” lubab spordijuht.  

Elva miljoni veebilehel saavad kõik huvilised jälgida kilomeetrite kogumist. „Meil endilgi on väga põnev iga päev vaadata, kui palju kilomeetreid on juba juurde tulnud või palju on kokku kogutud,” tunnistab Šumanov. Strava äpist Elva miljoni klubi alt näeb igaüks ka seda, kes on aktiivsemad liikujad ning kes üldse on otsustanud miljoniklubiga liituda. 

Uuri võimalusi ja jälgi kilomeetrite kogumist veebilehel www.elvamiljon.ee. 

Allikas: Õhtuleht 

Loe rohkem SIIT

Galerii