Elva miljon

Kogutud kilomeetreid Elva vallas
684  647
Tule Elvasse kilomeetreid koguma! Kas oled juba kuulnud, et Elva kannab 2021. aastal Euroopa Spordilinna tiitlit? Tule aita meil aasta jooksul ühiselt koguda MILJON sportlikku KILOMEETRIT! Ootame Elva valda liikumiskilomeetreid koguma nii kohalikke kui kaugemalt tulijaid.

Elva miljon

Liikumisvahendiks võivad olla kõik kondimootoril toimivad lahendused, nt jooksmine, kõndimine, suusatamine, jalgrattaga või rullikatega sõitmine jne. Kilomeetritel aitab järge pidada Strava äpp, mis ühildub mugavalt spordikella või nutitelefoniga.
118977
319867
826
2407
17692
154584
70247

Kuidas liituda?

Strava äpiga

  1. Tõmba enda nutiseadmesse Strava äpp, mille leiad nii Androidile kui ka Apple’i toodetele mõeldud e-poest. Äpi kasutamine on tasuta.
  2. Pärast esmaseid seadistusi otsi klubide alt üles “Elva miljon” ja liitu sellega.
  3. Strava kasutamise ajal lülita sisse GPS, mis aitab sul täpselt kogutud kilomeetreid jälgida.
  4. Enne rajale asumist vajuta “Record” ning vali endale sobiv liikumisviis. Vajuta “Start” ja asu liikuma! Pärast liikumist tuleb kindlasti lõpetada salvestamine ka Stravas, vajutades “Finish”.
  5. Kui sa soovid, et sinu liikumiskord läheks Elva miljoni arvestusse, pead salvestusreal valima “Who can see: Everyone”. See tähendab, et sinu selle korra liikumise info on avalik ja nähtav Elva miljoni klubi arvestuses.

Kuidas ühildada Polar ja Garmini nuti- ja spordikellad Strava äpiga? Juhendi leiad SIIN.

E-vormi kaudu

Kõik need, kel ei ole võimalik kilomeetrite kogumiseks kasutada Strava äppi, saavad seda teha sisestades vajalikud andmed e-vormil, mille leiate SIIN.

Helistades

Kui sul ei ole võimalik kasutada Strava äppi ning puudub võimalus andmete sisestamiseks ka e-vormi kaudu, palume helistada tööpäevadel kell 9-20 Elva spordihoone administraatorile, tel 5305 8873. Helistades tuleb öelda oma nimi, telefoninumber, liigutud kilomeetrite arv ja asukoht, kus kilomeetreid koguti.

Kus liikuda?

Aasta läbi pakuvad Elva piirkonna parimad matkarajad rohkelt avastamisrõõmu ning mitmesuguseid liikumisvõimalusi, mis sobivad nii matkahuvilistele kui ka tervisesportlastele. Elva vallas tasub uudistama minna nii mändiderohkeid metsaradu Elva linnas (näiteks Elva spordipark, Arbi järve loodusrada), kuid kindlasti tasub oma sammud seada ka Väikesele Väerajale, Vapramäe, Viti järve matkarajale, Vitipalu Seiklusterajale, Elva jõe ürgoru matkarajale, Mustjärve matkaradadele ning Rõngu Keskkooli tervisespordirajale ja Annikoru Männiku liikumisradadele. Rattaga on kõige mugavam liigelda näiteks Võrtsjärve rattarajal, Tartu Maratoni rajal ja kõvakattega Peedu kergliiklusteel.

Elva Euroopa Spordilinn 2021

11. detsembril 2020. aastal anti Elvale pidulikult virtuaalsel auhinnagalal Lissabonist üle Euroopa 2021. aasta Spordilinna tiitel. Tiitel annab Elva vallale võimaluse turundada siinset rikkalikku looduskeskkonda ja sportlikku atmosfääri nii Eestis kui ka Euroopas ning pakkuda nii kohalikele kui ka külalistele rohkelt sportlikke elamusi. Euroopa Spordilinna tiitlile kandideerimiseks tuli Elva valla meeskonnal kokku panna taotlusraamat, kus toodi välja Elva valla spordivaldkonna ülevaade koos tiitliaastal planeeritavate tegevuste ja spordivaldkonna arengueesmärkidega.

Euroopa Spordilinna tiitlit annab 2001. aastast välja Euroopa Komisjoni partnerina tegutsev mittetulundusühing ACES Europe (European Capitals and Cities of Sport Federation). Euroopa Spordilinna tiitlit on Eestis varasemalt kandnud 2020. aastal Kuressaare.

Elva on ainus linn Põhja-Euroopast, kes 2021. aastaks Euroopa Spordilinna tiitli sai. Peale Elva said tiitli ka Auronzo Di Cadore (Itaalia), Pravia (Hispaania), Pontinvrea (Itaalia), Sansepolcro (Itaalia), Velky Saris (Slovakkia), Segni (Itaalia) ja La-Fare-les-Oliviers (Prantsusmaa).

Elva vald pärjati 2019. aasta lõpus ka Eesti kõige sportlikuma omavalitsuse tiitliga. Elva valla esitatud kandidatuuri raamatuga saab tutvuda SIIN.

Elva spordisangarid

Elvast on sirgunud mitmed kuulsad Eesti sportlased paljudelt erinevatelt spordialadelt.

Loe edasi

Elva Miljonit toetavad