Elva miljon

Kogutud kilomeetreid Elva vallas
186  486
Tule Elvasse kilomeetreid koguma! Kas oled juba kuulnud, et Elva kannab 2021. aastal Euroopa Spordilinna tiitlit? Tule aita meil aasta jooksul ühiselt koguda MILJON sportlikku KILOMEETRIT! Ootame Elva valda liikumiskilomeetreid koguma nii kohalikke kui kaugemalt tulijaid.

Elva miljon

Liikumisvahendiks võivad olla kõik kondimootoril toimivad lahendused, nt jooksmine, kõndimine, suusatamine, jalgrattaga või rullikatega sõitmine jne. Kilomeetritel aitab järge pidada Strava äpp, mis ühildub mugavalt spordikella või nutitelefoniga.
44600
56877
97
414
15379
54521
14596

Elva miljon kutsub: Lidumise laupäev!

Pärast 2. aprillil toimunud Rattareedet on aeg panna vaim valmis 24. aprillil toimuva Lidumise laupäeva jaoks!

Elva miljon ootab 24. aprillil kõiki justnimelt jooksmisega kilomeetreid koguma! Kilomeetreid võid koguda ükskõik kus Elva vallas!

Lidumise laupäeval antakse eksklusiivne Elva miljoni pusa sellele, kes kogub sel päeval joostes kõige rohkem kilomeetreid.

Peale selle loositakse välja auhindu kõikide nende vahel, kes sel päeval joostes kilomeetreid koguvad. Ehk – sel päeval on joostud kilomeetrid just eriti hinnalised, sest võita võib erinevaid auhindu!

Sel päeval lähevad loomulikult üldarvestusse kirja ka kõik muud kondimootoril kogutud kilomeetrid.

Ära unusta kilomeetrite salvestamiseks kasutada Strava äppi, sest selle päeva joostud kilomeetrite arvestus toimub ainult äpi eriürituse kaudu. Eriürituse leiad SIIT

Kõik, kes ei ole jooksmise fännid, ei pea kurvastama, sest õige pea on tulemas teisigi Elva miljoni erisündmusi. Eriürituste osas soovitame jätkuvalt hoida silm peale Elva valla infokanalitel!

Kuidas liituda?

Esimese sammuna tõmba oma telefoni Strava äpp, mis on leitav Androidile siin ja Apple toodetele siin. Äpi kasutamine on kõigile tasuta. Pärast esmaseid seadistusi otsi üles ja liitu klubiga „Elva Miljon“. Strava kasutamise ajal lülita sisse GPS, mis aitab Sul täpselt kogutud kilomeetreid jälgida. Enne rajale asumist vajuta “Record”, misjärel saad valida Sulle sobiva liikumisviisi. Vajuta “Start” ning oledki valmis rajale asuma. Pärast liikumist ära unusta oma liikumis-sessioon ka lõpetada vajutades äpis nuppu “Finish”, misjärel saad salvestada oma andmed. Kui soovid, et antud liikumiskord läheks ka Elva Miljoni arvestusse, pead viimasel salvestusreal valima “Who can see: Everyone”. See tähendab, et Sinu selle korra liikumise info on avalik ning nähtav Elva Miljoni klubi arvestuses. Soovi korral saad liikumiskorra salvestada ka privaatsena, kuid sel juhul ei lähe see kahjuks Elva Miljoni raames arvesse. 

Kõik need, kel ei ole võimalik kilomeetrite kogumiseks kasutada Strava äppi, kuid soovivad samuti oma liigutud kilomeetrid kirja panna, peavad sisestama vajalikud andmed SIIN lingil. Sisestada tuleb oma nimi, kontaktandmed, liigutud kilomeetrite arv ning asukoht, kus te kilomeetreid kogusite (mt matka- või liikumisrada, küla, alevik vmt). Arvesse lähevad Elva vallas liigutud kilomeetrid. Kontaktandmeid soovime selleks, et aasta jooksul loosime osalejate vahel välja ka erinevaid auhindu.

Kõik need, kel ei ole võimalik kasutada äppi või puudub ligipääs arvutile, saavad oma liigutud kilomeetrid panna kirja helistades tööpäevadel kell 9-20 Elva spordihoone administraatorile (tel 5305 8873). Helistades tuleb öelda oma nimi, telefoninumber, liigutud kilomeetrite arv ja asukoht, kus kilomeetreid koguti.

Liitu Strava Elva miljoni klubiga SIIN.

Kuidas ühildada Polar ja Garmini nuti- ja spordikellad Strava äpiga? Juhendi leiad SIIT

Kus liikuda?

Aasta läbi pakuvad Elva piirkonna parimad matkarajad rohkelt avastamisrõõmu ning mitmesuguseid liikumisvõimalusi, mis sobivad nii matkahuvilistele kui ka tervisesportlastele. Elva vallas tasub uudistama minna nii mändiderohkeid metsaradu Elva linnas (näiteks Elva spordipark, Arbi järve loodusrada), kuid kindlasti tasub oma sammud seada ka Väikesele Väerajale, Vapramäe, Vellavere, Vitipalu, Elva ürgoru, Mustjärve matkaradadele ning Rõngu Keskkooli tervisespordirajale ja Annikoru Männiku liikumisradadele. Rattaga on kõige mugavam liigelda näiteks Võrtsjärve rattarajal, Tartu Maratoni rajal ja kõvakattega Peedu kergliiklusteel.

Vaata järele, kus saab Elva vallas suusatada. Tutvu suusaradadega SIIN

Elva Euroopa Spordilinn 2021

11. detsembril 2020. aastal anti Elvale pidulikult virtuaalsel auhinnagalal Lissabonist üle Euroopa 2021. aasta Spordilinna tiitel. Tiitel annab Elva vallale võimaluse turundada siinset rikkalikku looduskeskkonda ja sportlikku atmosfääri nii Eestis kui ka Euroopas ning pakkuda nii kohalikele kui ka külalistele rohkelt sportlikke elamusi. Euroopa Spordilinna tiitlile kandideerimiseks tuli Elva valla meeskonnal kokku panna taotlusraamat, kus toodi välja Elva valla spordivaldkonna ülevaade koos tiitliaastal planeeritavate tegevuste ja spordivaldkonna arengueesmärkidega.

Euroopa Spordilinna tiitlit annab 2001. aastast välja Euroopa Komisjoni partnerina tegutsev mittetulundusühing ACES Europe (European Capitals and Cities of Sport Federation). Euroopa Spordilinna tiitlit on Eestis varasemalt kandnud 2020. aastal Kuressaare.

Elva on ainus linn Põhja-Euroopast, kes 2021. aastaks Euroopa Spordilinna tiitli sai. Peale Elva said tiitli ka Auronzo Di Cadore (Itaalia), Pravia (Hispaania), Pontinvrea (Itaalia), Sansepolcro (Itaalia), Velky Saris (Slovakkia), Segni (Itaalia) ja La-Fare-les-Oliviers (Prantsusmaa).

Elva vald pärjati 2019. aasta lõpus ka Eesti kõige sportlikuma omavalitsuse tiitliga. Elva valla esitatud kandidatuuri raamatuga saab tutvuda SIIN.

Elva spordisangarid

Elvast on sirgunud mitmed kuulsad Eesti sportlased. Esmalt toome teieni mõned talialade sportlased, kes on spordimaastikul suuri tegusid teinud.

Loe edasi