Elva miljon

Kogutud kilomeetreid Elva vallas
735  201
Tule Elvasse kilomeetreid koguma! Kas oled juba kuulnud, et Elva kannab 2021. aastal Euroopa Spordilinna tiitlit? Tule aita meil aasta jooksul ühiselt koguda MILJON sportlikku KILOMEETRIT! Ootame Elva valda liikumiskilomeetreid koguma nii kohalikke kui kaugemalt tulijaid.

Elva miljon

Liikumisvahendiks võivad olla kõik kondimootoril toimivad lahendused, nt jooksmine, kõndimine, suusatamine, jalgrattaga või rullikatega sõitmine jne. Kilomeetritel aitab järge pidada Strava äpp, mis ühildub mugavalt spordikella või nutitelefoniga.
128948
337323
885
2767
18844
162698
83689

Elva miljoni pöörane 72h väljakutse ootab liituma!

Me teeme seda jälle! Järjekordne väljakutse ootab – kutsume kõiki osalema katkematus liikumisettevõtmises „Elva miljoni pöörane 72h väljakutse

Stardime 29. oktoobril kell 12 Elva spordihoone juurest ja lõpetame oma katkematu liikumise 1. novembril kell 12. Selleks on tarvis meil kõigi teie abi!

Kuidas osaleda?

Igal täistunnil alustab uus tempomeister endale sobival kiirusel liikumist ning teeb seda kas jalgrattal või jalgsi etteantud trajektooril.

Soovid olla tempomeister? Oled kohaliku kogukonna aktivist, spordiklubi juht, sportlane, mõne ettevõtte või organisatsiooni esindaja, lihtsalt väga aktiivne liikuja, spordihull või Elva miljoni fänn? Anna endast märku 20. oktoobrini ja registreeru SIIN LINGIL.

Soovid tulla selle väljakutse jooksul koos mõne tempomeistriga lihtsalt liikuma ja seda päeval või öösel? Hoia silm peal ürituse infol! Jagame järgmisel nädalal pöörase väljakutse liikumistrajektoori ning avalikustame esimesed tempomeistrid, kellega saab koos liikuma tulla.

Tule saa osa Elva miljoni pöörasest ettevõtmisest ja teeme Elva vallale mitu tiiru peale!

Meelespea:  

 • Esimene tempomeister alustab 29. oktoobril kell 12 Elva spordihoone juurest.
 • Kogu ettevõtmist saadab live-kaasaelamine ja tempomeistreid saatebuss. Ootame kaasa elama ka nn raja äärde.
 • Kõikidele tempomeistritele kingituseks Elva miljoni kilejope. Varustame teid pealampide, joogivee ja rõõmsa meelega.
 • Üks tempomeister võib 72 tunni jooksul startida kahel korral.
 • Iga uus alustaja liigub 1 h etteantud trajektooril ja annab üle teatepulga järgmisele tempomeistrile.
 • Kõikide osalejate kilomeetrid lähevad Strava äpi kaudu Elva Miljoni kontole.
 • 1. novembri keskpäevaks selgub, kui palju suudeti etteantud trajektoor läbida ning kui palju kokku kilomeetreid koguti koos kõikide osalejatega.

Muidugi ootame kõiki sõpruskondi ja kogukondi ka lihtsalt sellel pöörasel nädalavahetusel endale sobival ajal liikuma ja Elva Miljonisse kilomeetreid koguma!

Kirjuta paberile või plakatile „Elva miljoni 72h väljakutse“, tee endast, oma sõpradest või kogukonnast (grupi)foto ja saada see Elva spordile (sport@elva.ee).

Lisainfo: 
Madis Šumanov, Elva valla spordijuht
madis.sumanov@elva.ee või tel 513 8677

Kuidas liituda?

Strava äpiga

 1. Tõmba enda nutiseadmesse Strava äpp, mille leiad nii Androidile kui ka Apple’i toodetele mõeldud e-poest. Äpi kasutamine on tasuta.
 2. Pärast esmaseid seadistusi otsi klubide alt üles “Elva miljon” ja liitu sellega.
 3. Strava kasutamise ajal lülita sisse GPS, mis aitab sul täpselt kogutud kilomeetreid jälgida.
 4. Enne rajale asumist vajuta “Record” ning vali endale sobiv liikumisviis. Vajuta “Start” ja asu liikuma! Pärast liikumist tuleb kindlasti lõpetada salvestamine ka Stravas, vajutades “Finish”.
 5. Kui sa soovid, et sinu liikumiskord läheks Elva miljoni arvestusse, pead salvestusreal valima “Who can see: Everyone”. See tähendab, et sinu selle korra liikumise info on avalik ja nähtav Elva miljoni klubi arvestuses.

Kuidas ühildada Polar ja Garmini nuti- ja spordikellad Strava äpiga? Juhendi leiad SIIN.

E-vormi kaudu

Kõik need, kel ei ole võimalik kilomeetrite kogumiseks kasutada Strava äppi, saavad seda teha sisestades vajalikud andmed e-vormil, mille leiate SIIN.

Helistades

Kui sul ei ole võimalik kasutada Strava äppi ning puudub võimalus andmete sisestamiseks ka e-vormi kaudu, palume helistada tööpäevadel kell 9-20 Elva spordihoone administraatorile, tel 5305 8873. Helistades tuleb öelda oma nimi, telefoninumber, liigutud kilomeetrite arv ja asukoht, kus kilomeetreid koguti.

Kus liikuda?

Aasta läbi pakuvad Elva piirkonna parimad matkarajad rohkelt avastamisrõõmu ning mitmesuguseid liikumisvõimalusi, mis sobivad nii matkahuvilistele kui ka tervisesportlastele. Elva vallas tasub uudistama minna nii mändiderohkeid metsaradu Elva linnas (näiteks Elva spordipark, Arbi järve loodusrada), kuid kindlasti tasub oma sammud seada ka Väikesele Väerajale, Vapramäe, Viti järve matkarajale, Vitipalu Seiklusterajale, Elva jõe ürgoru matkarajale, Mustjärve matkaradadele ning Rõngu Keskkooli tervisespordirajale ja Annikoru Männiku liikumisradadele. Rattaga on kõige mugavam liigelda näiteks Võrtsjärve rattarajal, Tartu Maratoni rajal ja kõvakattega Peedu kergliiklusteel.

Elva Euroopa Spordilinn 2021

11. detsembril 2020. aastal anti Elvale pidulikult virtuaalsel auhinnagalal Lissabonist üle Euroopa 2021. aasta Spordilinna tiitel. Tiitel annab Elva vallale võimaluse turundada siinset rikkalikku looduskeskkonda ja sportlikku atmosfääri nii Eestis kui ka Euroopas ning pakkuda nii kohalikele kui ka külalistele rohkelt sportlikke elamusi. Euroopa Spordilinna tiitlile kandideerimiseks tuli Elva valla meeskonnal kokku panna taotlusraamat, kus toodi välja Elva valla spordivaldkonna ülevaade koos tiitliaastal planeeritavate tegevuste ja spordivaldkonna arengueesmärkidega.

Euroopa Spordilinna tiitlit annab 2001. aastast välja Euroopa Komisjoni partnerina tegutsev mittetulundusühing ACES Europe (European Capitals and Cities of Sport Federation). Euroopa Spordilinna tiitlit on Eestis varasemalt kandnud 2020. aastal Kuressaare.

Elva on ainus linn Põhja-Euroopast, kes 2021. aastaks Euroopa Spordilinna tiitli sai. Peale Elva said tiitli ka Auronzo Di Cadore (Itaalia), Pravia (Hispaania), Pontinvrea (Itaalia), Sansepolcro (Itaalia), Velky Saris (Slovakkia), Segni (Itaalia) ja La-Fare-les-Oliviers (Prantsusmaa).

Elva vald pärjati 2019. aasta lõpus ka Eesti kõige sportlikuma omavalitsuse tiitliga. Elva valla esitatud kandidatuuri raamatuga saab tutvuda SIIN.

Elva spordisangarid

Elvast on sirgunud mitmed kuulsad Eesti sportlased paljudelt erinevatelt spordialadelt.

Loe edasi

Elva Miljonit toetavad