02.02.2021
Elva sport. Elva vald

Elva vald kutsub kõiki maagilist miljonit kilomeetrit koguma

Foto: Marko Hõrak

Elva vald kutsub kõiki maagilist miljonit kilomeetrit koguma 

2021. aasta Euroopa spordilinnaks valitud Elva kutsub kõiki kohalikke ja külalisi sel aastal Elva valda, et koguda üheskoos kokku miljon aktiivselt liigutud kilomeetrit. 

Elva valla spordijuht Madis Šumanov ütles, et mõte miljoni kilomeetri kogumiseks tekkis eelmisel aastal, kui spordiürituste korraldamine oli keerukas. „Ka praegu ei ole võimalik üritusi korraldada sel moel nagu me tahaksime ja seega tekkis mõte pakkuda inimestele lisapõnevusega võimalust aktiivseks liikumiseks meie vallas,“ kirjeldas Šumanov. 

Nii ongi võetud eesmärk koguda 2021. aasta lõpuks miljon aktiivset kilomeetrit. “Soovime, et iga inimene saaks kaasa rääkida selles pöörases loos, kuidas kogume aasta jooksul kokku miljon kilomeetrit! Igaüks saab olla eeskuju ja läbida kilomeetrid endale sobival viisil – olgu see kõndides, joostes, rattaga sõites, suusatades, uisutades, ujudes või muud moodi,” rääkis spordijuht. Ta lisas, et oluline on, et miljoni kilomeetri kogumisega saab ühtlasi tutvuda ka Elva valla piirkonna ja selle kaunite vaadetega. 

Elva abivallavanem Marika Saar ütles, et aktsioon annab tõuke nii füüsilise kui vaimse tervise eest hoolitsemiseks, mis on kõigi ühine eesmärk. “Ühtlasi näitame sellega Euroopale end kui spordilembene rahvas,” sõnas Saar. 

“Kilomeetrite kogumisel pole vanusepiirangut, samuti ei oota see sinult sportlikku valmidust. See sobib kõigile ja siin loeb tõesti iga meeter,” lisas Madis Šumanov. 

Seda, kui palju kilomeetreid on juba kokku kogutud, saavad kõik huvilised vaadata Elva spordi koduleheküljelt www.elvamiljon.ee.  Arvesse lähevad ka äpikasutajate kõik jaanuarikuus liigutud kilomeetrid. 

Aktiivsemate kilomeetrite kogujate vahel loositakse terve aasta jooksul välja hulgaliselt auhindu. Kõikide nende vahel, kes registreerivad oma esimesed kilomeetrid selle nädala ehk 7. veebruari lõpuks, osalevad eriauhinna loosis. 

Aktsiooniga saavad liituda kõik ning kilomeetrite salvestamiseks on parim kasutada Strava äppi. Äpis tuleb liituda klubiga „Elva miljon“ ning liikumise algus või lõpp-punkt peab olema Elva vallas. Rohkem infot leiate: www.elvamiljon.ee  

Lisainfo: 
Madis Šumanov, Elva valla spordijuht 
madis.sumanov@elva.ee või tel 513 8677 

Marika Saar, abivallavanem 
marika.saar@elva.ee või tel 522 7013